LS-банер01
LS-банер02
LS-банер03
DJI_0603

За нашата компанија

Што ќе правиме?

Dongguan LianSheng Nonwoven Technology Co., Ltd. е основана во 2020 година. Тој е производител на неткаен материјал кој интегрира дизајн на производи, истражување и развој и производство.Производите кои покриваат ролни од неткаен материјал и длабинска обработка на производи од неткаен материјал, со годишно производство од 8.000 тони погоре.Перформансите на производот се одлични и разновидни, а погодни се за многу области како што се мебел, земјоделство, индустрија, медицински и санитарни материјали, домашен мебел, пакување и производи за еднократна употреба.

Гледај Повеќе

Топли производи

Нашите производи

Контактирајте не за повеќе примероци на албуми

Според вашите потреби, приспособете за вас и обезбедете ви духовитост.

ИСТРАЖУВАЈ СЕГА

Најнови информации

Вести

news_img
Spunbonded неткаен материјал се однесува на ткаенина формирана без предење и ткаење.Потеклото на индустријата за неткаен материјал...

„Неткаените кеси со густина од повеќе од 60 g/m² се идеална алтернатива на пластиката за еднократна употреба“

И покрај тоа што владата ја забранува пластиката за еднократна употреба од 1 јули, индиската асоцијација за неткаен материјал, која ги претставува производителите на неткаени производи spunbond во Гуџарат, рече дека неженските чанти со тежина од повеќе од 60 GSM се рециклираат, можат повторно да се користат и можат да се заменат.За употреба во дис...

Најдобрите опции за маски наспроти Омикрон: Фактори што треба да се земат предвид

Додека Јута и целата земја се борат со зголемените случаи на СОВИД-19, пребарувањата на Google за „најдобра омикронска маска“ продолжуваат да се зголемуваат.Се враќа прашањето: Која маска дава најголема заштита?При изборот на најдобрата анти-омикронска маска, потрошувачите...